18/03/2019 |  08:58 ⇒ 08:58 | Autor: RTS

NBA: Vučević i Harden predvodili timove do pobjede (VIDEO)

Orlando je predvođen Nikolom Vučevićem bio bolji od Atlante sa 101:91, a Sakramento je ubjedljivo nadigrao Čikago sa 129:91 uz solidnu igru Bjelice i Bogdanovića. LA Klipersi su savladali Bruklin sa 119:116, a Hjuston nastavio seriju pobjeda nadigravši Minesotu sa 117:102.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Zahvaljujući odličnoj igri Nikole Vučevića Orlando je sigurno i ubjedljivo nadigrao Atlantu na domaćem terenu vodeći od samog starta utakmice.

Vučević je meč završio kao najefikasniji igrač utakmice sa postignutih 27 poena, a imao je i 21 skok. Po efikasnosti ga je pratio Aron Gordon koji je ubacio 22 poena.

U poreženom timu Atlante najefikasniji je bio Tre Јang koji je imao 20 poena.

Sakramento je još ubjedljivije nadigrao Čikago sa čak 129:91, a Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović su pružili dobre igre.

Ubacili su po osam poena, a Bogdanović je tokom 23 minuta igre imao i tri asistencije uz dvije pogođene trojke.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Marvin Beglisa 21 postignutim poenom.

Los Anđeles Klipersi su savladali Bruklin sa 119:116 poslije rezultatskog preokreta i dramatičnog finaša utakmice.

Gostujući Bruklin je sredinom prvog poluvremena poveo sa čak 19 poena razlike i kad se učinilo da će uspjeti da prirede veliko iznenađenje, domaćini su načinili preokret i na poluvrijeme otišli sa prednošću od pet poena.

Poslije treće četvrtine bilo je neriješeno da bi Klipersi potom u posljednjoj napravili najprije 14 poena razlike što su veoma brzo izgubili. U posljednjem minutu Bruklin je došao i do izjednačenja napravivši još jednu seriju, a onda je meč prelomio Lu Vilijams uz zvuk sirene.

Lu Vilijams je završio meč sa 25 postignutih poena, dok je Dianđelo Rasel kod Bruklina ubacio 32.

Hjuston je nastavio seriju pobjeda nadigravši Minesotu sa 117:102.

Poslije nešto neizvjesnijeg prvog poluvremena Hjuston je meč sa Minesotom prelomio u trećoj dionici.

Najefikasniji igrač je bio Kris Pol sa 25 postignutih poena, a DŽejms Harden je sa postignutih 20 bio nešto manje efikasan nego obično ali je opet sjajno predvodio tim.

Kod Minesote je Karl Entoni Tauns imao 22 poena, a Dario Šarić je postigao osam poena.

Rezultati utakmica:

Sakramento - Čikago 129:102
Orlando - Atlanta 101:91
Hjuston - Minesota 117:102
LA Klipers - Bruklin 119:116

Stanje na tabeli:

Istočna konferencija: Milvoki 52-18, Toronto 49-21, Filadelfija 45-25, Indijana 44-26, Boston 43-27, Detroit 36-33, Bruklin 36-36, Majami 33-36, Orlando 33-38, Šarlot 31-38, Vašington 30-40, Atlanta 24-47, Čikago 19-52, Klivlend 17-53, Njujork 14-56.

Zapadna konferencija: Golden stejt 47-21, Denver 46-22, Hjuston 44-26, Portland 42-27, Oklahoma 42-28, San Antonio 41-29, Јuta 40-29, LA Klipers 41-30, Sakramento 34-35, Minesota 32-38, LA Lejkers 31-39, Nju Orlens 30-42, Dalas 28-41, Memfis 28-42, Finiks 17-54.