22/03/2019 |  22:39 | Autor: RTS

Makabi bolji od Himkija, Žalgiris deklasirao Darušafaku

Košarkaši Makabija savladali su na gostovanju ekipu Himkija sa 76:71 u meču 28. kola Evrolige.
Himki – Makabi - Foto: Screenshot
Himki – MakabiFoto: Screenshot

Makabi je do pobjede stigao uprkos dvocifrenom zaostatku u prvoj četvrtini.

Himki je bolje započeo meč i do 14 poena prednosti u prvoj deonici je došao tečnom igrom i dobrim procentom šuta za tri poena.

Ipak već u narednoj četvrtini raspala se igra domaćina, pa je Makabi anulirao deficit i na pauzu otišao sa prednošću od pola koša.

Velika borba viđe na je u drugom poluvremenu. Makabi je srednom treće četvrtine stekao maksimalnih osam poena prednosti, kojih je, ispostaviće se, održavao do kraja meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Rol sa 17 i O'Brajant sa 16 poena, dok su se u Himkiju istakli Šved sa 17 i Miki sa 14 poena.

Makabi je upisao 13. pobjedu i dva kola pred kraj ostao u trku za osmim mjestom koje vodi u plej-of. Osmu poziciju trenutno zauzima Panatinaikos koji ima pobjedu više od "ponosa Izraela", kao i Baskonija, Armani i Olimpijakos.

Himki je 13. sa devet pobjeda.

U drugoj utakmici dana Žalgiris je u Kaunasu deklasirao "fenjeraša" Darušafaku sa 94:67.

Litvanski tim je dileme oko pobednika rešio u drugoj četvrtini koju je dobio rezultatom 27:12 i na odmor otišao sa velikih +19.

Do kraja susreta prednost ekipe koju vodi Šarunas Јasikevičus je samo rasla i Turci su doživjeli još jedan ubjedljiv poraz.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Brendon Dejvis sa 13 poena, dok su po 12 dodali Tompson, Voters i Milaknis.

S druge strane, kod "Dačke" se istakao Evans sa 14 poena i pet skokova.

Žalgiris je skočio na 10. poziciju sa 13 pobjeda i 15 poraza, dok je Darušafaka zakucana za dno sa učinkom 4-24.