08/05/2019 |  23:02 ⇒ 23:13 | Autor: RTRS

Totenhem potopio Ajaks u posljednjoj sekundi za finale LŠ!

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u finale Lige šampiona poslije spektakularnog preokreta u Amsterdamu sa 3:2.

Totenhem će u finalu Lige šampiona 1. juna u Madridu igrati sa Liverpulom koji je u srijedu eliminisao Barselonu impresivnom pobjedom od 4:0, nadoknadivši deficit od čak tri gola iz Katalonije.

Ajaks na svojoj "Јohan Krojf Areni" nije uspio da odbrani minimalnu prednost iz Londona (1:0) stečenu pogotkom Donija van de Beka.

Spursi su pobijedili Ajaks 3:2, golom Lukasa Mure u posljednjoj sekundi nadoknade vremena.

"Kopljanici" su bili jednom nogom u Madridu poslije prvih 45 minuta, jer su golovima Matijsa de Lihta i Hakima Zijeha vodili 2:0 i imali ukupno tri gola prednosti.

Međutim, Lukas Mura je postao apsolutni heroj Spursa u drugom poluvremenu, prvo u roku od 204 sekunde poravnava rezultat, a potom u posljednjoj sekundi nadoknade poluvremena kompletira het-trik za put u Madrid.