21/05/2019 |  09:04 ⇒ 09:05 | Autor: B92

Tipsarević uspješan u Ženevi

Јanko Tipsarević se plasirao u drugo kolo turnira u Ženivi koji se igra za nagradni fond od 586.140 evra.

On je na startu takmičenja bio bolji od Nijemca Petera Gojovčika, 7:5, 7:5 u meču koji je trajao 104 minuta.

Јanko je još jednom pokazao stari kvalitet, upornost i spremnost da načini preokret. U oba seta je gubio, ali je na kraju uspio da pobejdi u svom prvom meču poslije mjesec dana pauze.

U početnom setu je pri rezultatu 2:2 propustio tri brejk lopte, a onda je Gojovčik stigao do prednosti od 5:3.

Uslijedio je sjajan odgovor Tipsarevića, niz od četiri gema u kojima je izgubio isto toliko poena.

U drugom setu, Nijemac je ponovo rano napravio brejk, vodio je sa 3:0 i 4:1, ali Јanko je uspio da se vrati u igru i izjednači na 4:4, da bi u 11. gemu napravio brejk poslije čega je odservirao za pobjedu.

Njega u drugom kolu očekuje susret sa 92. igračem svijeta, Bolivijcem Ugom Delijenom.