Za vaš uređaj je
dostupna aplikacija

08/09/2019 |  16:39 ⇒ 17:58 | Izvor: RTRS

Poraz Srbije od Španije, slijedi četvrfinale protiv Argentine

Košarkaška reprezentacija Srbije je doživjela prvi poraz na Svjetskom kupu u Kini od selekcije Španije, rezultatom 81:69. Košarkaška reprezentacija Srbije će se u četvrtfinalu Svjetskog kupa sastati sa selekcijom Argentine.
Srbija - Španija (foto: FIBA) -
Srbija - Španija (foto: FIBA)

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su dobro startovali utakmicu i dobili prvu četvrtinu, ali je poslije toga kontrolu nad duelom preuzela protivnička ekipa i do kraja nije ispuštala vođstvo.

Očekivao se odgovor srpske selekcije u drugom poluvremenu. Međutim kola su krenula nizbrdo. Sredinom trećeg perioda zbog dvije vezane tehničke greške iz igre je isključen Јokić. Španci dolaze do maksimalnih 63:42, plus 21.

Košarkaši Srbije uspijevaju da se vrate i do kraja perioda smanje prednost protvnika na pristojnih plus 11, 67:56.

Španci nastavljaju da kontrolišu rezultat i u posljednjem periodu. Srbija je u nekoliko navrata pala ispod deset razlike, ali nije imali snage da ozbiljnije zaprijeti i uvede meč u neizvjesnu završnicu. Na kraju zaslužena pobjeda Španije - 81:69.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 26 poena, ali on je bio jedini u ekipi sa dvocifrenim učinkom. Kod Španaca Rubio je postigao 19, Klaver 14, a Mark Gasol 11.

Nacionalni tim Srbije je završio takmičenje u drugoj fazi takmičenja kao drugoplasirani u Grupi Ј.