22/09/2024 |  08:04 ⇒ 11:58 | Autor: RTRS

ABA liga: Igokea slavila u Splitu, Zvezda startuje u Dubaiju

Košarkaši Igokee pobjedom protiv Splita u gostima 79:74 počeli su novu sezonu regionalne lige.
Aba liga - Foto: RTRS
Aba ligaFoto: RTRS

Tim Nenada Stefanovića bio je bolji rival u prvom poluvremenu, a onda su slabije odigrali odbranu u trećoj četvrtini.

Domaći tim je to iskoristio i početkom posljednje četvrtine igrao odlično kada su otišli na devet poena prednosti.

Uzvatila je Igokea serijom 19:1, koju je pokrenuo Dragan Milosavljević sa dvije trojke u nizu i meč odvela na svoju stranu. Kod pobjednika Brajs DŽons 12, Boriša Simanić i Dragan Milosavljević po 10 poena. Na drugoj strani Šenon Šorter 17.

Titulu brani Crvene zvezda, koja će danas gostovati kod novog člana Lige, sastava Dubaija, od 17 časova.

Partizan će prvu utakmicu sezone odigrati u srijedu, 25. septembra, kada će dočekati ekipu čačanskog Borca, a istog dana će Igokea odigrati meč 2. kola, na gostovanju, protiv ekipe Zadra.