02/05/2024 |  07:01 ⇒ 08:22 | Autor: RTS

Dalas na pobjedu do druge runde, blijedo izdanje Klipersa (VIDEO)

Košarkaši Dalas maveriksa ubjedljivo su trijumfovali protiv Los Anđeles klipersa 123:93, te sada u seriji vode 3:2.
Dalas - Los Anđeles (Foto:  EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT) -
Dalas - Los Anđeles (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT)

Maveriksi i Klipersi odigrali su pet mečeva u seriji, a tim iz Dalasa je na pobjedu od polufinala Zapadne konferencije.

Poslije prve četvrtine u kojoj su ekipe imale izjednačen rezultat, uslijedio je period potpune dominacije gostujuće ekipe.

Dalas je predvođen Lukom Dončićem na poluvrijeme uspio da ode sa 10 poena prednosti - 56:46.

Dvocifreno vođstvo gostiju u nastavku utakmice nastavljeno je u kontinuitetu da se povećava. Maveriksi su uspijevali da pogađaju otvorene šuteve, dok su u odnosu na prethodnu utakmicu Harden i DŽordž imali izuzetno loše procente iz igre.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Luka Dončić sa 35 poena i 10 asistencija, Maksi Kleber je ekipi doprinio sa 15, dok su po 14 poena postigli Hardi i Irving.

U timu Klipersa, najistaknutiji bio je Pol DŽordž sa 15 poena, dok je Pauel postigao 14.