18/04/2014 |  15:00 | Autor: Agencije

Ferer izbacio Nadala u četvrtfinalu!

David Ferer eliminisao je Rafaela Nadala sa 7:6 (1), 6:4 u četvrtfinalu Monte Karla, turnira koji je "kralj šljake" osam puta uzastopno osvajao od 2005. do 2012. godine.
Rafael Nadal - Foto: AP
Rafael NadalFoto: AP
Prošle godine je Novak Đoković prekinuo dominaciju Nadala u Monte Karlu, a sada je prvi teniser svijeta doživio eliminaciju već u četvrtfinalu, i to od sunarodnika Davida Ferera poslije dva seta. Već na samom početku je Ferer najavio iznenađenje vođstvom od 2:0 kada je iskoristio prvu brejk loptu, ali mu je uzvratio uporni Nadal, tek poslije šeste šanse za oduzimanje servisa. Uz dva nova uzastopna brejka, do završnice je održan izjednačen tempo iako je bilo prilika za preokret, pa se ušlo u taj-brejk. Nadal je tad uzeo prvi poen, a onda je Ferer vezao sedam za osvajanje prvog seta. Ferer je koristio potpunu dekoncentrisanost Nadala i veliki broj neizunuđenih grešaka, a brejk u trećem gemu za 2:1 potpuno je kontrolisao igru. Nije uspijevao "kralj šljake" da sakrije nervozu, ona se u potpunosti prenijela na igru, a Ferer je to kaznio novim brejkom za 5:2 i servis za pobjedu. Nije iskoristio prvu šansu, Nadal je vezao dva brejka, ali je drugi servis bio trijumfalan za polufinale i duel sa Stanislasom Vavrinkom, koji je eliminisao Miloša Raonića.