17/08/2014 |  13:03 | Autor: B92

Počeo slavlje krug prije kraja trke

Vozač Estrelja Galicije Aleks Rins napravio je grešku koja se rijetko viđa, pošto je krug prije kraja trke u Brnu u Moto3 kategoriji počeo da slavi pobjedu.

Krug prije kraja, Rins se borio na čelu sa timskim kolegom Aleksom Markesom i vozačem Red Bul KTM tima DŽekom Milerom, a iako je ostao još jedan krug, on se trijumfalno podigao sa svog motora i počeo da slavi.

Svi ostali vozači najnormalnije su nastavili da voze, a kada je Rins uvidio grešku bilo je kasno da se vrati na sam vrh. Pao je na 14. poziciju, a trku je završio na devetom mjestu.

Na trci je trijumfovao Francuz Aleksi Mazbu, kojem je to prva pobjeda u svjetskom šampionatu, ispred Enee Bastijaninija iz Italije i Britanca Denija Kenta. Markes, mlađi brat šampiona kraljevske klase, kroz cilj je prošao kao četvrti, ispred Milera.

Iako je bio peti, Miler je povećao svoju prednost u generalnom plasmanu i sada ima 169 bodova, 23 više od Markesa.