17/08/2014 |  18:56 | Autor: RTRS

EP u atletici: Dominacija Britanaca

Španska skakačica u vis Rut Beitija osvojila je zlatnu medalju na Evropskom atletskom prvenstvu u Cirihu preskočivši visinu od dva metra i jednog centrimetra.
Slavlje britanske štafete - Foto: AP
Slavlje britanske štafeteFoto: AP

Srebrna medalja pripala je Ruskinji Mariji Kučini sa preskočenih 1, 99 metra.

Istim rezultatom do bronze je stigla Hrvatica Ana Šimić, kojoj je to i novi lični rekord.

Šimić je tako na najbolji mogući način zamijenila zemljakinju Blanku Vlašić koja je bila najveći favorit za zlato, ali se povukla sa turnira zbog povrede.

Atletičari Velike Britanije su dominirali u štafeti četiri puta 100 metara pošto su osvojili zlatne medalje i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Atletičari su stazu pretrčali za 37,93 sekunde i iza sebe ostavili Njemačku i Francusku, dok su atletičarke Britanije bile bolje od Francuske i Rusije.

Reprezentativci Britanije su bili najbrži i u štafeti četiri puta 400 metara (2:58,79), dok su u istoj disciplini u ženskoj konkurenciji najbolje bile atletičarke Francuske (3:24,27).

Mohamed Fara

Britanski atletičar Mohamed 'Mo' Fara osvojio je zlatnu medalju u trci na 5.000 metara na Evropskom prvenstvu u Cirihu.

Fara je bio ubjedljiv u odnosu na konkurente, a strazu je pretrčao za 14 minuta, pet sekundi i 82 stotinke.

Srebrnu medalju je osvojio Hajle Ibrahimov iz Azerbejdžana sa više od dvije sekunde zaostatka za pobjednikom, dok je bronza pripala Endiju Vernonu iz Britanije.

Farau je ovo drugo zlato u Cirihu, jer je ranije ove nedjelje trijumfovao i na 10.000 metara.