19/08/2014 |  07:32 | Autor: RTRS

Debi Suareza, povratak Nejmara za pobjedu Barselone

Urugvajac Luis Suares debitovao je za Barselonu u ubjedljivoj pobjedi na predstavljanju tima na Kamp Nou protiv meksičkog Leona sa 6:0.
Neimar da Silva Santos Јunior - Foto: AFP
Neimar da Silva Santos ЈuniorFoto: AFP

Veliko pojačanje iz Liverpula, koje neće moći da igra zvanične utakmice do oktobra, odigralo je posljednjih 15 minuta.

Pored debija Suareza duel su obilježili i povratak Nejmara te mlada mlada nada Katalonaca, 19-godišnji Munir El Hadadi koji su bili dvostruki strijelci.

El Hadadi je na poluvremenu zamijenio upravo Nejmara, koji se vratio na teren poslije teške povrede leđa sa takođe dva gola.

Goleadu Katalonaca protiv Meksikanaca počeo je Lionel Mesi, a zatvorio El Hadadijev vršnjak i saigrač iz B tima Sandro Ramires.

Ovo je Barseloni druga pobjeda u regularnom dijelu meča na pripremama za novu sezonu.

Prethodno je na penale savladala Espanjol, potom sa 1:0 nadigrala Rekreativo, onda remizirala sa Nicom 1:1, te izgubila od Napolija 1:0 prije tri dana.