31/08/2014 |  17:36 | Autor: RTS

Tijesan poraz Srbije od "trikolora"

Srbija - Francuska 73:74 . Košarkaška reprezentacija Srbije zabilježila je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu u Španiji, pošto je u neizvesnom meču poražena od Francuske. Naredni meč u ponedjeljak protiv Irana.

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Granadi od selekcije Francuske sa 74:73 (20:21, 14:21, 26:20, 14:11), u 2. kolu A grupe prvenstva svijeta u Španiji.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića pretrpjeli su prvi poraz na šampionatu, nakon što su u subotu pobijedili Egipat (85:64), dok su "trikolori" zabilježili prvu pobjedu poslije startnog neuspjeha protiv Brazila.

Susret je odlučen sekund prije kraja, kada je spornom odlukom sudija Raduljica napravio prekršaj nad Lovernjom, a francuski reprezentativac pogodio iz slobodnog bacanja.

Srbija je odlično ušla u meč, vodila tokom cijelog prvog poluvremena, a poslije dvije četvrtine imala je osam poena prednosti (42:34).

Ipak, Francuzi su mnogo bolje zaigrali u trećem periodu, pa su stigli i do izjednačenja. Ušlo se u neizvesnu posljednju četvrtinu.

"Orlovi" su imali posljednji napad na meču, ali sudije nisu svirale očigledan faul nad Bogdanom Bogdanovićem pet sekundi prije isteka vremena.

Poslije tajm-auta, sudije su donijele još jednu spornu odluku, pošto su samo sekund prije kraja svirale prekršaj nad Lovernjom. Bivši kapiten Partizana pogodio je prvo bacanje, drugo namjerno promašio i Srbiji nije ostalo vremena za promjenu rezultata.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Miroslav Raduljica sa 21 poenom, Bogdanović je postigao 12, a Bjelica 11.

U pobjedničkom timu Lovernj je bio najefikasniji sa 19 postignutih poena, dok je veliki doprinos "sa klupe" dao DŽekson sa 12 poena (trojke 3/5).

Narednu utakmicu Srbija igra u nedjelju od 15.30 sati protiv Irana.

Rezultati 2.kola Mundobasketa:

A grupa (Granada):
Srbija - Francuska73:74 (21:20, 21:14, 20:26, 11:14)
Brazil - Iran 79:50 (17:18, 23:6, 21:12, 18:14)
Španija - Egipat 91:54 (26:10, 16:14, 22:13, 27:17)
Tabela: Španija i Brazil 2-0, Srbija i Francuska 1-1, Egipat i Iran 0-2.

B grupa (Sevilja):
Argentina - Hrvatska 85:90 (20:28, 24:18, 19:29, 22:15)
Senegal - Portoriko 82:75 (20:29, 21:11, 22:18, 19:17)
Filipini - Grčka 70:82 (10:20, 17:17, 18:21, 25:24)
Tabela: Grčka i Hrvatska 2-0, Argentina i Senegal 1-1, Filipini i Portoriko 0-2.

C grupa (Bilbao):
Dominikanska Republika - Novi Zeland 76:63 (14:16, 20:11, 17:23, 25:13)
Finska - Ukrajina 81:76 (20:22, 15:15, 22:15, 24:24)
Turska - SAD 77:98 (16:16, 24.19, 20:31, 17:32)
Tabela: SAD 2-0, Dom.Republika, Turska, Ukrajina, Finska 1-1, Novi Zeland 0-2.

D grupa (Gran Kanarija):
Јužna Koreja - Australija 55:89 (17:26, 12:18, 12:22, 14:23)
Slovenija - Meksiko 89:68 (24:18, 22:19, 19:13, 24:18)
Litvanija - Angola 75:62 (23:22, 15:13, 25.14, 12:13)
Tabela: Slovenija i Litvanija 2-0, Australija i Angola 1-1, Meksiko i Јužna Koreja 0-2.

U utakmicama 3. kola u ponedjeljak igraju Iran - Srbija, Francuska - Egipat, Brazil - Španija (A grupa), Hrvatska - Senegal, Argentina - Filipini i Portoriko - Grčka (B), a u utorak Ukrajina - Turska - SAD - Novi Zeland, Finska - Dominikanska Republika (C), Angola - Meksiko, Australija - Litvanija i Јužna Koreja - Slovenija (D).