31/08/2014 |  19:24 | Autor: TANЈUG

Јuniori Srbije prvaci Evrope u vaterpolu

Tanjug Јuniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope savladavši u finalnoj utakmici selekciju Mađarske sa 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1).
Vaterpolo - Foto: RTRS
VaterpoloFoto: RTRS

Odigrana je sjajna utakmica, pravo finale. Nakon vođstva Srbije sa 4:1 početkom druge četvrtine, Mađari su zaigrali bolje i čak poveli sa 5:4, međutim, izabranici Vladimira Vujasinovića početkom poslednjeg dijela obezbijdili su sa dva gola nedostižnu prednost koju su rivali samo smanjili 19 sekundi prije kraja.

Odlučila je sigurnija, bolja i kvalitetnija igra srpskih juniora u poslednjih osam minuta, pa su zasluženo stigli do šampionske titule.

Veliki uspjeh ostvarili su golmani Milan Vitorović, Lazar Dobožanov (obojica Vojvodina), Nikola Radulović, Marko Manojlović, Gavril Subotić, Draško Gogov, Ognjen Stojanović, Mateja Asanović, Nikola Јakšić, Mihajlo Repanović (Partizan), Đorđe Lekić, Ivan Gvozdanović (Vojvodina), Radomir Drašović (Crvena zvezda).

Trijumfom juniora na evropskom prvenstvu upotpunjen je sjajan uspjeh i dominacija srpskog vaterpola ovog ljeta.

Prethodno je seniorska reprezentacija Srbije osvojila Svjetsku ligu, prvenstvo Evrope i trofej FINA kupa.