31/08/2014 |  22:03 | Autor: RTRS

Finci iznenadili Ukrajinu, SAD slomile Tursku

Košarkaši Brazila došli su do svoje druge pobjede na Svjetskom prvenstvu u Španiji, pošto su lako savladali selekciju Irana sa 79:50.

Brazilci su tako zadržali maksimalni učinak trenutno drže prvo mjesto u grupi sa bodom više od Francuske. Ranije danas, Srbija je u neizvejsnoj završnici košem Žofrea Lovernja poražena od Francuske sa 74:73.

Hrvatska je u derbiju grupe B savladala Argentinu sa 90:85, i tako upisala drugu pobjedu, nakon jučerašnje protiv Filipina. U istoj grupi, do svoje prve pobjede stigla je reprezentacija Senegala, poslije poraza od Grčke nastartu. Afrička selekcija je boljom igrom u drugom poluvremenu savladala Portoriko 82:75, i nanijela im drugi poraz na šampionatu.

Košarkaši Finske napravili su malo iznenađenje, pošto su u drugom kolu grupe C savladali Ukrajinu sa 81:76. Poslije ovog susreta obje ekipe imaju po jednu pobjedu i poraz i dijele prvo mjesto na tabeli. U prvom meču grupe C, Dominikanska republika nanijela je drugi poraz Novom Zelandu, rezultatom 76:63.

Turska se dobro držala protiv Amerikanaca, 28 minuta su uspijevali da prorede kontre rivala, da uspore tempo i da drže rezultatsku ravnotežu, čak su imali i +6.

Međutim, ekipa Majka Kšiževskog pojačala je ritam, ubacila nekoliko vezanih šuteva, a do kraja su gledaoci mogli da uživaju u brojnim kontrama i atraktivnim potezima za konačnih 98:77 za SAD.

Košarkaši Slovenije upisali su i drugu pobjedu pošto su u drugom meču grupe D slavili protiv Meksika – 89:68. Ranije tokom dana, Australija je upisala svoju prvu pobjedu, pošto je deklasirala Јužnu Koreju, dok drugo kolo zatvaraju Litvanija i Angola.