02/09/2014 |  16:31 | Autor: RTS

Odbojkaši Srbije savladali Argentinu

Odbojkaška reprezentacija Srbije zabilježila je prvu pobjedu na Svjetskom prventvu u Poljskoj, pošto je u Vroclavu pobijedila selekciju Argentine sa 3:1 u setovima!
Odbojka - selekcija Srbija - Foto: B92
Odbojka - selekcija SrbijaFoto: B92

Do prvog trijumfa na Svjetskom prvenstvu odbojkaši Srbiji došli su pobjedom nad Argentinom od 3:1 (25:17, 20:25, 25:21 i 25:21).

Meč u Vroclavu obilježila je prilično izjednačena igra dva rivala, ali je srpska selekcija ipak dokazala da je trenutno bolji rival.

Prvi set protekao je u izjednačenoj igri u prvom dijelu, da bi srpski igrači potom "dodali gas" i osvojili taj dio igre sa 25:21.

Međutim, "gaučosi" se nisu predali i uzvratili već u narednom setu, osvojivši ga sa 25:20, uz prilično lošu igru "orlova" u polju.

Treći set je protekao u apsolutnoj dominaciji srpskog tima, koji je imao čak osam set lopti. Tada dolazi do opuštanja, Argentici osvajaju pet vezanih poena, da bi srpski tim konačno osvojio poen i set - 25:21.

Četvrti set donio je veoma ravnopravnu borbu, mnogo lijepih poteza ali i odlučniju i sigurniju igru Srbije u odlučujućim momentima, što rezultiralo osvajanjem seta sa 25:21 u ukupnom pobjedom od 3:1.

Sljedeći meč odbojkaši Srbije igraju u četvrtak protiv Australije od 16.30.