15/09/2014 |  07:27 | Autor: Sportska centrala

Srbija deveta na SP u odbojci

Odbojkaška reprezentacija Srbije zauzela je deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu 2014. u Poljskoj.

Iran, koji sa klupe predvode Slobodan Kovač i Slobodan Prakljačić, pobijedio u Lođu, u prvoj utakmici posljednjeg 4. kola E grupe, Srbiju sa 3:1, po setovima 27:25, 22:25, 25:22 i 25:18, poslije 109 minuta igre.

Utakmicu u Atlas Areni posmatralo je 9.600 gledalaca, a sudili su Luis Herardo Masijas iz Meksika i Јuri Ramires Ortis iz Dominikanske Republike.

Plasman u treću fazu takmičenja iz E grupe izborili su Francuska, Iran i Poljska.

Srbija je porazom od Irana završila učešće na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj. Izabranici Igora Kolakovića su dobro počeli meč i bili u prednosti da bi u finišu dozvolili Irancima da preokrenu rezultat i povedu sa 1:0. Ono što su propustili u prvom, odbojkaši Srbije su ispravili u drugom setu i izjednačili na 1:1. Uslijedio je zatim pad u igri, koji su izabranici Slobodana Kovača i Slobodana Prakljačića znalački iskoristili, dobili treći i četvrti set i zasluženo slavili.