17/09/2014 |  06:59 | Autor: sport.ba

Benzema i Baloteli srušili rekorde Lige šampiona

Karim Benzema, Francuz u dresu Real Madrida, ostaće upamćen kao strijelac jubilarnog, 1.000. gola za najtrofejniji evropski klub u evro-kupovima!

Nijedan klub, za sada, nije uspio da stigne do hiljaditog gola u Evropi, a to je Realu, najtrofejnijem klubu u UEFA takmičenjima, uspjelo 16. septembra 2014. godine.

U utakmici sa Baselom, u 1. kolu Lige šampiona za sezonu 2014/15, Benzema je jubilarni gol postigao u 79. minutu, za vodstvo šampiona Evrope od 5:1.

Samo tri minuta kasnije, na "Enfildu", Mario Baloteli postigao je svoj prvi gol od dolaska u Liverpol i "otvorio" odbranu Ludogoreca poslije minijature u šesnaestercu.

Baloteli je u tom trenutku postao prvi Italijan koji je uspio da postigne gol u Ligi šampiona za četiri različita kluba – dva italijanska, Inter i Milan i dva engleska, Mančester siti i Liverpul.