Poraz Partizana u finalu, šou Parkera

Košarkaši Partizana poraženi su u finalu turnira u Monpeljeu.
Partizan - Asvel u finalu Apart siti kup - Foto: RTRS
Partizan - Asvel u finalu Apart siti kupFoto: RTRS

Crno - bijeli su u borbi za trofej izgubili od Asvela rezultatom 80:64 (22:13, 17:14, 18:14, 23:23). Poslije izjednačenog starta i rezultata 5:5, francuski tim je vezao 10 poena i otišao na 15:5, da bi novom serijom poveo 39:18 u 17. minutu i stavio utakmicu pod svoju kontrolu.

Partizan je uzvratio sa 16 vezanih poena, bez ijednog primljenog i u 24. minutu prišao na 34:39. Uslijedio je novi nalet Asvela za bijeg na 45:34. Uslovno domaćin na ovom meču se potom držao na 15 poena razlike, da bi Edo Murić sa tri vezane trojke polovinom posljednjeg perioda doveo Partizan na 11 razlike.

Međutim, kako je na drugoj strani Bader uzvraćao istom mjerom do preokreta nije došlo.

Utakmicu je obilježila egzibicija u režiji Tonija Parkera. Francuski plej se tokom poluvremena utakmice sa Partizanom spustio na parket, stao na centar, držao loptu samo u desnoj ruci, okrenuo leđa košu, bacio i pogodio!