26/09/2014 |  22:52 | Autor: sportske.net

Teodosić donio trofej CSKA

Moskovski CSKA pobjednik je pripremnog turnira Glorija kup u Istanbulu.

Ruski tim je u neizvjesnom finalu savladao Unikahu sa 88:84 (24:15, 21:26, 14:26, 29.17).

Јunak Moskovljana bio je Miloš Teodosić koji je postigao 21 poen i ključne penale u zavšnici i tako donio svojoj ekipi trofej.

CSKA je već u prvoj četvrtini stekao solidnih devet poena prednosti, ali Unikaha sjajnom odbranom smanjuje na 45:41 na poluvremenu.

Španci nastavljaju u istom ritmu i u trećem periodu te preokreću na 67:59 pred posljednju četvrtinu. Tada se razigrao Teodosić, uz bolji šut saigrača sa distance, te CSKA stiže do egala.

U penal završnici Teodosić je pogodio dva bacanja pet sekundi prije kraja i potvrdio pobjedu svog tima.

Posljednje mesto na turniru zauzela je Crvena zvezda sa tri poraza, posljednjim od Anadolu Efesa, dok je u borbi za treću poziciju Olimpijakos nadigrao Fenerbahče.