21/10/2014 |  23:13 | Autor: RTRS

Veče rekorda u Ligi šampiona

Prvi dan trećeg kola fudbalske Lige šampiona donijelo nam je čak 40 golova, ili čak pet po meču.

Utorak, 21. oktobar 2014. godine ostaće upamćen kao dan kada je postignuto najviše golova u istoriji Lige šampiona!

U toku večeri postignuto je čak 40 golova je na osam mečeva najelitnijeg klupskog takmičenja.

Podsjećamo, prvog septembra 1997. godine palo je više golova (44), ali u 12, a ne osam utakmica.

Јunak večeri je svakako Luis Adriano koji je u gostujućoj pobjedi Šahtjora protiv BATE Borisova od 7:0 pogodio je čak 5 puta u meču grupe H.

To je za rukom pošlo još jedino Lionelu Mesiju to pošlo za nogom u dosadašnjim izdanjima Lige šampiona. Međutim, Luis Adrijano je postao prvi fudbaler koji je postigao 4 gola u prvom poluvremenu u istoriji Lige šampiona.

Fudbaleri Bajerna su pobjedom protiv Rome i Šahtjora protiv BATE Bosrisova večeras postali jedini u istoriji najelitnijeg klupskog takmičenja koji su kao gosti postigli 5 i više golova u jednom poluvremenu.

Barselonin Argenitnac Leo Mesi je postigao svoj 69. gol u Ligi šampiona, i tako se izjednačio sa Ronaldom na drugom mjestu, a ispred je samo Raul sa 71. golom.

Čelzijev Dominik Solanke je postao najmlađi igrač ikada koji je igrao za "plavce" u Ligi šampiona sa 17 godina i 112 dana.