26/10/2014 |  11:29 | Autor: SportSport.ba

Liga 12: Leotar slavio u Zenici, Mladost savladala Slobodu

Košarkaši Leotara savladali su kao gosti u Zenici ekipu Čelika rezultatom 72:65 prvom kolu Lige 12 za košarkaše.

Trebinjci su vodili tokom cijelog susreta i na kraju su sasvim zasluženo stigli do pobjede u ovom meču.

Leotar je do pobjede vodio Dejan Šakotić sa 17 poena, Vladimir Aleksić je dodao 15, dok je kod Čelika Ivan Opačak ubacio 17.

Mladost je u Mrkonjić Gradu savladala Slobodu 79:66. Iako je Sloboda imala prednost na poluvremenu (36:32), drugo poluvrijeme je donijelo poptunu dominaciju Mladosti.

Na kraju su domaći košarkaši bez većih problema savladali Tuzlake sa 13 poena prednosti.

Domaće je do pobjede vodio Vojin Svilar sa 17 poena i 8 asistencija, dok je na drugoj strani Hasandić ubacio 16 poena.

Kakanj je na svom parketu savladalo HEO iz Bileće rezultatom 79:72.

Domaće je do pobjede vodio Popović sa 16 poena, dok je za HEO Negovanović ubacio 23 poena.

Zrinjski je u Mostaru savladao Vardu sa 80:73.

Јanković je baio najefikasniji u timu Varde sa 22, a pratio ga je Stanimirović sa 15 poena. U pobjedničkoj ekipi, Novak i Princ ubacili su po 22 poena.

Košarkaši sarajevskih Sparsa savladali su kao gosti ekipu Širokog rezultatom 74:64.

Igor Јosipović je predvodio Sparse sa 21 poenom, Nedim Buza je ubacio 17, a Stefan Glogovac je dodao 14 uz šest skokova, dok su kod širokog Novačić i Dimnić ubacili po 16 poena.