15/11/2014 |  16:42 | Autor: RTRS

Đoković u finalu Londona

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale završnog Masters turnira sezone i tako će biti u prilici da odbrani trofej u Londonu.
Novak Đoković - Foto: AP
Novak ĐokovićFoto: AP

Đoković je u polufinalu sa 2:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:0 savladao Јapanca Keija Nišikorija. Novak je u sjajno otvorio meč, i već na 2:1 došao do prvog brejka. U tom periodu na terenu je bio samo jedan teniser, koji je set lako priveo kraju za 6:1. Međutim, Nišikori diže nivo igre u drugom setu i na 3:3, pravi brejk za 4:3, te prednsot drži do kraja i zasluženo dobija drugi set sa 6:4.  Na otvaranju trećeg seta, Јapanac ima dvije brejk lopte, ali Novak dobrim servisom dolazi do prvog gema u trećoj dionici. Naredni gem srpski teniser pretvorio je u gem, i preuzeo potpunu kontrolu nad mečom za konačnih 6:0.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Novak sada vodi sa 3:2 u međusobnim duelima sa japanskim teniserom.

U drugom polufinalnom meču od 21 čas sastaju se Rodžer Federer i Stanislas Vavrinka.