16/11/2014 |  10:58 | Autor: RTRS

SEHA: Poraz Borca u Našicama

Rukometaši Borac M:tela poraženi su u Našicama od ekipe Nekse rezultatom 25:21 u 10. kolu regionalne SEHA Gasprom Јužni tok Lige.

Igračima Igora Rađenovića ovo je osmi poraz u ovogodišnjem izdanju takmičenja, dok je hrvatska ekipa ostvarila drugu pobjedu.

Borac je sa dva gola Ratka Nikolića odlično ušao u meč sa Nekseom i tu prednost držao do 22. minuta susreta kada domaći rukometaši stižu do izjednačenja (8:8). Do kraja poluvremena Banjalučani sa dva vezana gola dolaze do prednosti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 11:10 za tim iz Banjaluke. Domaćin je u nastavku meča zaigrao bolje, pa je semafor u 41. minutu meča pokaza rezultat 18:14 u njihovu korist. Ova prednost bila je dovoljna hrvatskoj ekipi koja je meč rutinski privela kraju za konačnih 25:21.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Crnić sa pet golova, Nuić je postigao četiri a Sakić i Etrer po tri.

U timu Borca bolji od ostalih bio je Nikolić sa sedam golova, a pratili su ga Đukić i Ćeranić sa po pet pogodaka.

Borac je nakon ovo kola pretposljednji tim na tabeli sa četiri boda, dok je Nekse na sedmoj poziciji sa sedam osvojenih bodova.