23/11/2014 |  10:00 | Autor: RTRS

Spars savladao Leotar, poraz Mladosti od Kaknja

Košarkaši Sparsa savladali su u Sarajevu ekipu Leotara 78:51 u susretu 5. kola Lige 12 košarkaškog prvenstva BiH.

Ekipa iz Trebinja dobro je ušla u meč i bila ravnopravan protivnik u prvoj dionici. Međutim, domaći u nastavku dižu nivo igre i na kraju zasluženo dolaze do pobjede.

Najefikasniji kod Sparsa bili su Buza i Јosipović sa po 17 poena, Nikolić je dodao 12.

U timu Leotara Aleksić je ubacio 15, Rikalo 12, a Cvetković 10 poena.

Široki je na svom parketu bio bolji od Varde sa 96:66.

Ekipa iz Višegrada dobro je otvorila utakmicu, i na kraju prve dionice vodila. Šikori je u nastavku zaigrao bolje i na kraju zasluženo slavio.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Bilinovac sa 21 poenom, Karačić je upisao 12 a Diminić 16 poena.

U timu Varde Stanimirović je bio bolji od ostalih sa 19 poena. Radović je ubacio 14 a Јanković 12 poena.

Košarkaši Mladosti poraženi su u Mrkonjić gradu od Kaknja sa 78:75. Prvo poluvrijeme donijelo je dosta neizvjesnu utakmicu pa se na odmor otišlo pri rezultatu 33:33. Gosti su u trećoj dionici zaigrali bolje i pred posljednu četvrtinu imali devet poena prednosti (52:43). Mladost u nastavku diže nivo igre, ali i gosti ne dopuštaju da im se prednost istopi i utakmicu privode kraju u svoju korist 78:75.

Najefikasniji u timu Kaknja bio je Palavra sa 24 poena, Peljto je ubacio 14 a Dedić 11 poena.

Kod Mladosti Knežević je postigao 14, Đurica i Kalanj po 13, a Svilar 12 poena.