24/11/2014 |  22:25 | Autor: RTRS

Zvezda savladala Cedevitu za deveti trijumf

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Zagrebu Cedevitu rezultatom 88:87 u posljednjem meču devetog kola ABA lige.

Ovom pobjedom izabranici Dejana Radonjića zadržali su maksimalan učinak u takmičenju, dok je Cedevita doživjela treći poraz.

Crveno - bijeli su odlično ušli u meč, poveli sa 11:0 u četvrtom minutu susreta. Međutim, domaći košarkaši ulaze u ritam, stižu prednost gostiju pa je prva dionica završena rezultatom 17:17. Igrači Slavena Rimca nastavljaju dominirati i u 12. minutu stvaraju četiri poena prednosti (21:17). Zvezda je uspjela da se vrati u vođstvo (24:23), ali zagrebački tim do poluvremena ima dva poena prednosti 38:36. Treća četvrtina protekla je u znaku Zvezde. Crveno - bijeli u posljednjih 10 minuta postigli 31 poen, u 27. minutu su imali prednost od devet poena, da bi na kraju dionice semafor pokazao 67:57 za igrače Dejana Radonjića.  Posljednja četvrtina donijela je pravu dramu, prednost Zvezde se "topila", a domaći su u posljednjem minutu prešli u vođstvo (87:85). Međutim, gosti koševima Cirbeza, i Blažića sa linije slobodnih bacanja dolaze do velike pobjede 88:87.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Blažič sa 20 poena i jednim skokom, Cirbes je upisao 13 poena uz tri skoka i jednu asistenciju, dok je je Mitrović ostvario učinak od 12 poena, 10 skokova i jednu asistenciju.

Kod Cedevite Pilepić je upisao 21 poen, pet skokova i tri asistencije. Bilan je dodao 13 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Delas 12 poen, tri skoka i jednu asistenciju.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Partizan, dok će Cibona ugostiti Metalac.