25/11/2014 |  22:45 | Autor: RTRS

Siti ponovo u trci, prolaz Čelzija, Barselone i Šahtjora

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Bajern rezultatom 3:2 u petom kolu grupe E Lige šampiona i tako sačuvali šanse za prolaz u narednu fazu takmičenja.
LŠ: Mančester siti - Bajern - Foto: AFP
LŠ: Mančester siti - BajernFoto: AFP

Ovom pobjedom tim Manuela Pelegrinija izbio je na drugo mjesto u grupi, ispred Rome koja je u ranije odigranom meču remizirala u Moskvi sa CSKA.

Mančester siti je u duelu sa Bajernom prvi došao u vođstvo, golom Aguera iz penala u 21. minutu susreta. "Građani" nisu uspjeli kapitalizovati prednost igrača više i Bavarci najprije preko Ćabija Alonsa dolaze do izjednačenja a potom golom Levandovskog i do prednosti od 2:1. Međutim, finiš utakmice pripao je Agueru, koji je sa još dva gola na samom kraju meča došao do het-trika, a svoju ekipu vratio u trku za narednu fazu takmičenja.

U drugom susretu iste grupe, CSKA i Roma su remizirali u Moskvi (1:1).

Grupa F donijela je očekivane pobjede Pari Sen Žermena i Barselone. Tim Luisa Enrikea je slavio u Nikoziji protiv APOEL-a sa 4:0 i izborio narednu fazu takmičenja. Lionel Mesi je junak utakmice, ali i čitavog kola jer je u 38. minutu meča postigao svoj 72 gol u Ligi šampiona i tako postao najbolji strijelac u istoriji takmičenja, da bi sa još dva gola postavio težak zadatak prvom pratiocu, Kristijanu Ronaldu.

Mesi je u Ligi šamoiona postigao 74 gola (71 je "zabio" legendarni Raul Gonzales), dok je zvijezda kluba sa "Santijago Bernabeu" stadiona 70 puta pogodila mrežu protivnika u najelitnijem klupskom takmičenju.

Čelzi je u grupi G izborio prolaz u nokaut fazu. "Plavci" su sa 5:0 deklasirali Šalke u Gelzenkihenu i tako ostvarili svoju najveću pobjedu u gostima u Ligi šampiona, te najavili najviše domete u ovogodišnjem izdanju takmičenja.

U prvom meču grupe H Porto je slavio na gostovanju kod BATE Borisova sa 3:0, dok je Šahtjor poražen kod kuće od Atletik Bilbaa sa 1:0. Porto i Šahtjor su izborili nastup narednoj fazi.