23/01/2015 |  23:35 | Autor: RTRS

KAN: Trijumf Gane, remi Јužne Afrike i Senegala

Reprezentacija Gane savladala je Alžir minimalnim rezultatom u meču drugog kola grupe C Afričkog kupa nacija.

Јedini gol na meču postigao je Đan u samom finišu utakmice.

Gana je tako ostvarila prvu pobjedu na takmičenju i zauzela je drugo mjesto na tabeli, dok je Alžir nakon trijumfa na otvaranju doživio prvi poraz i pao je na treću poziciju.

U drugom meču dana, Јužna Afrika i Senegal su odigrali neriješeno (1:1). Oupa Manjisa je u drugom minutu nastavka meča pogodio za vođstvo Јužne Afrike, da bi bod Senegalu donio Kara M'Bođi u 60. minutu susreta.

Reprezentacija Senegala je sa četiri boda zadržala lidersku poziciju u grupi, dok je Јužna Afrika osvojila svoj prvi bod i trenutno su na posljednjem mjestu.

Mečevi u grupi C nastavljaju se 27. januara utakmicama trećeg kola, a sastaju se od 19 časova Senegal i Alžir, te Јužna Afrika i Gana.

Sutra su na rasporedu mečevi drugog kola u grupi D. Od 17 časova sastaju se Obala Slonovače i Mali, a od 20 časova na teren će izaći fudbaleri Kameruna i Gvineje.