29/01/2015 |  22:57 | Autor: RTRS

EL: Prva pobjeda Zvezde u Top 16 fazi (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu u "Pioniru" rezultatom 86:69 u petom kolu Top16 faze Evrolige.

Tim Dejana Radonjića je ostvario prvu pobjedu, dok je ekipa Saše Obradovića doživjela treći poraz.

"Crveno-bijeli" su dominirali u duelu sa njemačkim klubom od početka do kraja utakmice. Već u prvoj četvrtini Zvezda je stekla dvocifrenu prednost koju su čuvali do kraja meča.

Domaći polovinom druge dionice imaju 20 poena prednosti, da bi u posljednjoj četvrtini stigli i do +24, i tu predsnost bez problema čuvaju do kraja meča.

Najefikasniji u pobjeničkom timu bio je Boban Marjanović sa 17 poena, 12 skokova i indeksom 28. DŽenkins je ubacio 12 poena, kojima je dodao četiri asistencije, Lazić je imao 10 peona, a Vilijams sedam poena, tri skoka i 10 asistencija.

S druge strane Meklin je upisao 14, a Klif Hemonds 11 poena.

Ekipa Crvene Zvezde u narednom kolu, koje je na rasporedu 5. februara dočekuje litvanski Žalgiris, dok Alba dan kasnije doćekuje Panatinaikos.