22/02/2015 |  00:14 | Autor: RTRS

DŽumhur poražen u finalu Čelendžera u Meksiku

Bh. teniser Damir DŽumhur poražen je u finalu ATP Čelendžer turnira u Morelosu u Meksiku od Viktora Estrelje iz Dominikanske Republike sa 7:5, 6:4.
Damir DŽumhur - Foto: AP
Damir DŽumhurFoto: AP

Oba tenisera dobro su otvorila meč, igrao se gem za gemom. Kod rezultata 5:5, Estrelja je napravio break na servis DŽumhura i poveo 6:5. U sljedećem gemu je uspio zadržati prednost i i osvojio prvi set 7:5, prenosi klix.ba.

DŽumhur je poveo na početku drugog seta, ali je Estrella odmah izjednačio. Kod 2:2, teniser iz Dominikanske Republike imao je dvije prilike da napravi break, ali DŽumhur nije posustao i poveo je 3:2.

Ipak, Estrelji to polazi za rukom kod 3:3. Napravio je brejk, a kasnije odbranio svoj servis i poveo 5:3.

DŽumhur je osvojio naredni gem, ali Estrelja nije propustio stečenu prednost, kod 5:4 odlično odigrao i osvojio ATP Čelendžer u Meksiku.