26/02/2015 |  23:21 | Autor: RTRS

LE: Prošli Roma, Everton, Napoli, Torino i Briž u (VIDEO)

Nastup u osmini finala Lige Evrope izborili su fudbaleri Rome, Torina, Briža, Evertona, Napolija, Dnjipra i Volfsburga.

Roma je nakon remija na "Olimpiku", slavila u Roterdamu protiv Fejnorda rezultatom 2:1. Golove za "Vučicu" postigli su Ljajić u 45. i Žervinjo u 60. minutu, dok je jedini pogodak za domaće djelo Manua u 57. minutu utakmice.

Susret u Roterdamu obilježio je prekid koji su izazvali domaći navijači zbog sudijske odluke da isključi igrača Fejenorda.

Navijači Fejenorda su svoju ružnu stranu pokazali i nekoliko minuta prije kraja poluvremena kada su napumpali balone u obliku banana, a onda je jedna poletjela ka Žervinju.

Četvrti sudija je odmah reagovao, pa je uzeo bananu i izbacio je van terena, prijavivši sve delegatu utakmice.

Najdramatičniji meč drugog termina odigran je u Bilbau gdje je Atletik dva puta stizao vođstvo Torina, ali je izgubio, te su Italijani prošli dalje.

Dnjipro nakon 2:0 u prvoj utakmici remizirao u Pireju sa Olimpjakosom (2:2) i zasluženo izborio nastup u osmini finala.

Briž i Everton su ostvarili lake pobjede nad Alborgom i Јang Bojsom, dok je Napoli nakon 4:0 u prvoj utakmici minimalcem potvrdio prolaz u susretu sa Trabzonom.

Podsjećamo, ranije su prolaz izborile ekipe Intera, Fiorentine, Sevilje, Dinama iz Moskve, Zenita, Bešiktaša, Viljareala, Ajaksa i Dinama iz Kijeva.