27/02/2015 |  23:22 | Autor: RTRS

EL: Pobjeda Fenera u Moskvi, Barselona teško sa Albom

Košarkaši Fenerbahčea savladali su CSKA u Moskvi rezultatom 81:75, u derbiju osmog kola grupe F Top16 faze Evrolige.

Duel u Moskvi bio je izjednačen, a više živaca u završnici imao je tim Željka Obradovića.

Igrači i treneri obje ekipe imali su tokom cijele utakmice mnogo zamjerki na suđenje, a 45 sekundi pre kraja pri vođstvu Fenerbahčea 74:72 zbog dvije tehničke greške isključen je Miloš Teodosić i to je odlučilo pobjednika, prenosi B92.

Nemanja Bjelica ubacio je tri slobodna bacanja i donio turskom timu nedostižnih +5.

Bjelica bio je najbolji kod pobjednika sa 11 poena i 13 skokova, Veseli je uz 14 poena imao pet skokova, a Bogdanović je ubacio 13 poena uz šest skokova.

Kod domaćina, De Kolo je ubacio 18 poena, a Teodosić je imao 14 poena i šest asistencija.

Andrej Kirilenko imao je povratnički debi u sastavu CSKA. Za pet minuta ubacio je dva poena.

U istoj grupi košarkaši Laboral Kuče pobijedili su Anadolu Efes u Istanbulu sa 87:84.

Ovim trijumfom španski tim se izjednačio sa Efesom na tabeli grupe F (4-4) i u potpunosti se uključio u brobu za četvrtfinale.

Gosti iz Španije imali su velikih 17 poena prednosti na poluvremenu, ali Efes je već u trećoj četvrtini uspio da dođe do preokreta.

San Emeterio je bio najbolji sa 22 poena, 17 je dodao Ajverson, a 14 Davis Bertans. Kod domaćina, Šarić je imao 18, Krstić 16 (12 skokova), a Ertel 17 poena i 5 asistencija.

U posljednjem meču ove grupe Olimpijakos je savladao Unikahu kod kuće sa 77:72 i tako se osamostalio na čelu tabele sa skorom 7-1. Gosti iz Malage dobro su počeli, imali su na poluvremenu četiri poena viška, ali Olimpijakos je na krilima sjajnog Spanulisa u nastavku rutinski okrenuo i slavio.

Spanulis je meč završio sa 18 poena i 10 asistencija, 13 poena ubacio je Printezis, a 12 Lodžeski. Kod gostiju, Grendžer je imao 13 poena, Vasilijadis 9, a Tulson 8. Stefan Marković imao je 4 poena i 3 asistencije za 15 minuta.

U grupi E Barselona je nakon produžetaka bila bolja od Albe sa 92:82. Katalonski klub je ovom pobjedom prestigao Panatinaikos na trećoj poziciji u grupi sa istim skorom (5-3), ali uz bolju koš razliku.

S druge strane, Alba je doživjela peti poraz.

Španski tim je do pobjede predvodio Doelman sa 17 poena, Tomić je dodao 16, a Navaro 14. S druge strane, Reding i Renfro su ubacili po 20 poena, a Radošević jedan manje.