28/02/2015 |  16:57 | Autor: RTRS

Drina bolja od Veleža, porazi Radnika i Slavije

Fudbaleri Drine pobjedom su započeli proljećni dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Zvorničani su u meču 16. kola bili bolji od Veleža rezultatom 3:1.

Gosti iz Mostara su prvi došli u vođstvo golom Hebibovića u 30. minutu. Ilić je donio domaćima izjednačenje, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1. U nastavku, fudbaleri sa dva nova gola dolaze do važne pobjede. Najprije je za 2:1 u 57. minutu pogodio Nedeljković, da bi  u 67. minutu susreta konačnih 3:1 postavio Filipović.

Radnik je poražen u Ugljeviku od lidera prvenstva, ekipe Širokog Brijega sa 2:1. Galešić je doveo Radnik u vođstvo u 14. minutu, da bi gosti golovima Vagnera u 28. minutu utakmice i Peke 10 minua kasnije ostvarili 11. trijumf u prvenstvu.

S druge strane, Radnik je doživio 10. poraz i nalazi se u zoni ispadanja.

Fubaleri Slavije poraženi su u Mostaru od ekipe Zrinjskog sa 2:0. Domaći su poveli autogolom Popovića u 26. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Kordić u 63. minutu utakmice.