22/03/2015 |  22:03 | Autor: RTRS

Јelena bez pobjede u Indijan Velsu

Srpska teniserka Јelena Јanković nije uspjela da osvoji titulu na WTA turniru u Indijan Velsu.
Јelena Јanković - Foto: Getty Images
Јelena ЈankovićFoto: Getty Images

Bolja od nje u finalu je bila treća igračica svijeta, Rumunka Simona Halep sa 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Bio je ovo šesti međusobni susret srpske i rumunske teniserke i Halepova sada vodi sa 4:1 u pobjedama.

Јelena je odično ušla u meč, ali je joj je Halepova pomogla zahvaljujći greškama koje su je koštale prvog seta. Srpska teniserka je dominirala i u drugom setu, i imala servis za meč, međutim, Rumunka se tada vratila i dobila drugi set. U trećem setu, Јankovićeva je griješila i vratila protivnicu u meč koja je to iskoristila i na kraju osvojila svoj 11. trofej u karijeri.

Turnir u kalifornijskom gradu igrao se za nagradni fond od 5,381,235 dolara.