01/04/2015 |  08:10 | Autor: RTRS

Prijateljske: Holandija bolja od Španije, remi Italije i Engleske

Sinoć su odigrane prijateljske fudbalske utakcmice širom Evrope, a u derbi susretima Holandija je savladala Španiju, dok su Italija i Engleska remizirali.

Holanđani su savladali "Crvenu furiju" u Amsterdamu sa 2:0 u svega tri minute utakmice. Vrije je doveo "lale" u vođstvo u 13. minut, da bi konačnih 2:0 postavio Klasen tri minute kasnije.

Italija i Engleska odiranli su u Torinu 1:1. Pele je doveo domaće u vođstvo u 29. minutu susreta, da bi konačnih 1:1 postavio Taunzend desetak minuta prije kraja utakmice.

Zelenatorska Ostrva su savladala Portugal u gostima sa 2:0.

Pobjede su ostvarili Švedska, Turska i Slovačka, BiH je remizirala u Austriji, Rusija na svom terenu protiv Kazahstana, kao i Ukrajina u meču sa Letonijom.

Zlatan Ibrahimović je golom i asistencijom predvodio Švedsku do pobjede 3:1 protiv Irana.

Fudbaleri BiH su remizirali su Beču protiv Austrije rezultatom 1:1.

Turska je ostvarila tijesnu pobjedu u Luksemburgu (2:1), dok je Letonija je u produžetku stigla do 1:1 protiv Ukrajine.

Slovačka je minimalnim rezultatom nadigrala Češku, Švajcarka i SAD su remizirali (1:1), kao i Rusija i Kazahstan (0:0).