02/04/2015 |  22:20 | Autor: B92

Triglav liga: Radnički poražen u polufinalu

Vaterpolisti Radničkog nisu uspjeli da se plasiraju u finale "fajnal fora" regionalne Triglav lige u Rijeci, pošto su u polufinalu poraženi od Јuga sa 10:4.

Radnički je loše počeo utakmicu i dozvolio protivniku da sredinom druge četvrtine stekne ključnu prednost od 5:0.

Prvi pogodak izabranici Uroša Stevanovića postigli su tek minut i po prije odlaska na poluvrijeme, kada je Marko Ćuk sjajno šutirao sa igračem više.

U nastavku susreta Radnički je bio nešto ravnopravniji rival, ali je to bilo nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi pobjeda odlične dubrovačke ekipe.

Uz odličnog golmana Marka Bijača, koji je nanizao 13 odbrana, u pobedničkom timu istakli su se Miho Bošković i Loren Fatović sa po dva gola, koliko je postigao i Nikola Dedović na drugoj strani.

U prvom polufinalnom duelu domaće Primorje savladalo je zagrebačku Mladost rezultatom 11:10, pa će se u finalu, u petak od 20.30 časova sastati sa Јugom.