16/04/2015 |  22:59 | Autor: RTRS

Sevilja preokretom do pobjede, Napoli pred polufinalom (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje savladali su na svom terenu ekipu Zenita rezultatom 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Veliki posao u prvoj utakmici četvrtfinala napravio je Napoli koji je sa 4:1 slavio na gostovanju kod Volfsburga. Kijevski Dinamo remizirao sa Fiorentinom (1:1), dok su Briž i Dnjipro odigrali bez golova (0:0).

Zenit je na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" poveo protiv Sevilje golom Rjazanceva u 29. minutu utakmice. Branilac trofeja 17. minuta prije kraja dolazi do izjednačenja golom Bake, da bi konačnih 2:1 postavio Suarez u 88. minutu utakmice.

Fudbaleri Napolija su pred vratim polufinala pošto će u revanšu dočekati Volfsburga nakon večerašnje pobjede u gostima sa 4:1. Iguain i Gabiadini sa po jednim, te Hamšik sa dva gola donijeli su Napoliju 4:0, dok je jedini pogodak za "vukove" postigao Bentner 10 minuta prije kraja susreta.

Fiorentina je golom Babakara u produžetku stigla do 1:1 u duelu sa Dinamom iz Kijeva, koji je vodio od 36. minuta zahvaljujući golu Lensa.

Revanš utakmice na rasporedu su za sedam dana.