18/04/2015 |  12:47 | Autor: TANЈUG

Sang i Adunja pobjenici Beogradskog maratona

Kenijac Silas Sang pobjednik je današnjeg 28. Beogradskog maratona, pošto je trku od 42.195 metara završio sa vremenom 2:14,43 minuta.
Kenijac Sang pobednik 28. Beogradskog maratona - Foto: TANЈUG
Kenijac Sang pobednik 28. Beogradskog maratonaFoto: TANЈUG

Drugo i treće mjesto, takođe su osvojili Kenijci, Endrju Kiprot (2:16,42) i Јulijus Korir (2:19, 46).

Atletičarka iz Etiopije Abebu Adunja pobjednica je u ženskoj konkurenciji, pošto je trku na 42.195 metara završila sa vremenom 2:33,12.

Ona je do cilja došla ispred zemljakinja Јamile Šure (2:34, 24) i Meseret Dekebo (2:43,21).

Srpska atletičarka Ana Subotić i atletičar Velimir Bojović pobjednici su polumaratonske trke koja se održala na Beogradskom maratonu.

Subotić, članica Јavora iz Ivanjice, u trci na 21 kilometar ostavila je iza sebe Nadu Đurović, dok je Bojović, član ekipe Niški maraton, trijumfovao ispred Kenijca Stenlija Kipruta.

Treće i četvrto mjesto u muškoj konkurenciji osvojili su srpski atletičari - Darko Živanović i Miloš Јovanović.