20/04/2015 |  22:34 | Autor: RTRS

Fenerbahče prvi put u istoriji na F4, PAO - CSKA 1-2

Košarkaši Fenerbahčea po prvi put u istoriji kluba izborili su nastup na Fajnal-foru Evrolige.

Tim Željka Obradovića savladao je u gostima Makabi rezultatom 75:74 i stigao do 3-0 u četvrtfinalnoj seriji elitnog klupskog takmičenja.

Јunak turskog kluba bio je Endru Gaundlok koji je postigao odlučujući koš devet sekundi prije kraja prvog produžetka.

Fener je do trijumfa predvodio Zizis sa 19 poena i pet asistencija, Gaudlok je ubacio 15, a Veseli 12, uz osam skokova. Bogdanović je dodao osam poena i četiri skoka, a Bjelica pet poena uz šest skokova.

Kod Makabija, najbolji je bio Pargo sa 21 poenom, dok je Rendl je ostvario "dabl-dabl" sa 19 poena i 10 skokova.

Željko Obradović će se na 13. Fajnal - foru boriti za svoju devetu titulu prvaka Evrope.

Panatinaikos je u Atini savladao CSKA iz Moskve sa 86:85 i tako smanjio prednost Atinjana u četvrtinalnoj seriji plej ofa na 2-1.

Moskovljani su na kraju prve dionice imali šest poena prednosti (20:14), da bi do poluvremena PAO izjednačio (34:34). Treću dionicu domaći rješavaju u svoju korist sa 22:19,a kraj utakmice obilježio je šuterski obračun u kojem su domaći ubacili šest a gosti pet trojki. U neizvjesnom finišu, penal završnica je pripala Grcima.

PAO je do pobjede predvodio Papas sa 25 poena, kojima je dodao dva skoka i četiri asistencije. Diamantidids je dodao 15 poena, uz dva skoka i sedam asistnecija, dok je Focis ubacio 12 poena.

S druge strane, najefikasniji je bio Vims sa 24 poena, De Kolo je dodao 19. a Teodosić 12 poena, uz pet skokvoa i devet sistencija.

U narednoj utakmici, koja je na rasporedu 22. aprila, domaćin je takođe klub iz Atine, a na Fajnal-for plasiraće se ekipa koja prva stigne do tri pobjede.