Krupa i Rudar u finalu Kupa Srpske

Fudbaleri Krupe i Rudara iz Prijedora igraće u finalu Kupa Republike Srpske.
Fudbalski savez Republike Srpske - Foto: RTRS
Fudbalski savez Republike SrpskeFoto: RTRS

Krupa je plasman u finale izborila savladavši premijerligaša, Drinu iz Zvornika, dok je Radnik eliminisao branioca trofeja ekipu Radnika.

Fudbaleri Krupe odigrali su u revanšu 1:1 sa Drinom, a priliku da se bore za trofej izborili su zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici rezultatom 2:1.

Cvijanović je doveo Krupu i vođstvo u 72. minutu, da bi konačnih 1:1 postavio Mrkaić u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Rudar Prijedora, zasluženo su se našli u finalu Kupa Srpske. Prijedorčani su na domaćem terenu, rezultatom 2:1. pobijedili Radnik iz Bijeljine.

Јunak susreta bio je Siniša Radoja, koji je za domaćine postigao oba gola. Prvi put, Radoja je mrežu zatresao u 36-om na asistenciju Kantara.

Gosti su poslije greške golmana Rudara, Kozića preko Šeratlića izjednačili na 1:1 u 47. minutu.

Pobjedu Rudaru i plasman u finale obezbijedio je Radoja svojim drugim golom u 68. minutu susreta.

U finalu Kupa Srpske igraće ekipe koje nikad nisu osvojile trofej.

Dodajmo i to da je najtrofejniji tim u Kupu Republike Srpske banjalučki Borac sa pet osvojenih pehara.