30/04/2015 |  22:14 | Autor: RTRS

Zvezda osvojila prvi trofej u ABA ligi (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde Telekom osvojili su svoj prvi trofej u ABA ligi.

"Crveno-bijeli" su večeras u četrvtoj utakmici finala plej-ofa savladali Cedevitu rezultatom 89:79 , te sa 3-1 u seriji osvojili svoj prvi trofej u regionalnom takmičenju.

Tim Dejana Radonjića je dominirao u svim segmentima igre, kontrolisao rezultat na terenu tokom čitave utakmice i na kraju zasluženo slavio.

Zvezdu je do pobjede predvodio DŽenkins sa 17 poena, uz tri skoka i jednu asistenciju. Kapiten Luka Mitrović ubacio je 14 poena, kojima je dodao i pet skokova te tri asistencije, Kalinić je ubacio 12 poena uz osam skokova i tri asistencije, a isti broj poena imao je i Marjanović, uz tri skoka i jedno supješno dodavanje.

S druge strane, najbolji je bio Zubčić sa 15 poena, tri skoka i dvije asistencije, Bilan je dodao 12, a Barać devet poena.

Najkorisnijim igračem plej-ofa proglašen je Boban Marjanović.

Nakon početne prednosti domaćih košarkaša, Zvezda je polovinom prve dionice preokrenula rezultat u svoju korist, te prvu dionicu završila sa pet poena prednosti (30:25).

U istom ritmu tim Dejana Radonjića nastavio je i u drugom periodu, povećavajući predost koja je tri minuta prije odlaska na odmori iznosila + 18 (45:27).

"Crveno-bijeli" održavaju stečenu prednost i u trećoj dionici, da bi tim Јasmina Repeše u posljednjoj minuti četvrtine napravio seriju 5-0 za prednost Zvezde 69:58.

Košarkaši Zvezde početkom posljednjeg perioda ponovo dižu nivo igre i šest minuta prije kraja utakmice imaju +16 (78:62). Tajm-aut Јasmina Repeše je zatim urodio plodom, domaći smanjuju prednost na 78:66, da bi prednost Zvezde u posljednja tri minuta bila smanjena na osam poena (81:73). Trojkom Baraća domaći stižu na samo pet poena zaostatka. Uslijedila je serija Zvezde za +12, koja je počela trojkom DŽenkinsa, za 88:76, da bi semafor na kraju pokazao 89:79 za prvi trofej Zvezde u ABA ligi.

"Crveno-bijeli" su odigrali sjajno u ovogodišnjem izdanju ABA lige. Podsjećamo, tim Dejana Radonjića je završio regularni dio sezone sa 24 pobjede i samo dva poraza. U polufinalu plej-ofa košarkaši Zvezde savladali su Partizan, da bi večeras, pobjedom nad Cedevitom u Zagrebu, podigli pobjednički pehar.