27/05/2015 |  19:52 | Autor: RTRS

Olimpik pobjednik Kupa BiH

Fudbaleri Olimpika po prvi put u istoriji osvojili su Kup Bosne i Hercegovine.

Olimpik je u finalu savladao Široki Brijeg nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Prva utakmica, odigrana u Širokom Brijegu završena je 1:1, a kako je identičnim rezultatom završen i revanš na "Koševu", pobjednik je opdlučen nakon penala.

Prvi su u vođstvo došli gosti golom Peke u samom finiši prvog poluvremena.  Kraj prvog dijela obiželjilo je i isključenje irgača Olimpika Јadranka Bogičevića. Domaći su do izjednačćenja stigli u 56. minutu golom Muharemovića, što je bio i konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Pobjednika finalne utakmice Kupa BiH odlučila je peta serija udaraca sa bijele tačke, u kojoj je Muharemović bio precizan za Olimpik, dok je čuvar mreže domaćih odbranio udarac Landeke.