01/07/2015 |  12:11 | Autor: RTRS

Fudbalerke SAD prve finalistkinje SP

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Kanadi, savladavši selekciju Njemačke sa 2:0.
Fudbalerke SAD u finalu Svjetskog prvenstva (FOTO: fansided.com) -
Fudbalerke SAD u finalu Svjetskog prvenstva (FOTO: fansided.com)

Amerikanke su se tako u Montrealu plasirale u drugo uzastopno finale šampionata svijeta.

Veliku ulogu u utakmici odigrao je glavni arbitar iz Rumunije Teodora Albon, prenosi B92.

Ona je najprije prekršaj nad Aleks Morgan u 69. minutu okarakterisala kao penal, iako je Anike Kran oborila van kaznenog, da bi Čarli Lojd pogodila za prednost, a konačan rezultat postavila je Keli O'Hara u 84. minutu.

Deset minuta prije vodećeg gola SAD Selia Šašić je promašila jedanesterac za Njemačku.

I tada je Rumunka napravila grešku, jer nije isključila DŽuli Јonston, već joj pokazala samo žuti karton, koja je kao posljednja igračica u odbrani sa leđa povukla Aleksandru Pop.

SAD će se za svoju treću titulu boriti protiv pobjednika duela između Јapana i Engleske, koji je na programu u četvrtak od jedan čas posle ponoći.