06/07/2015 |  16:34 | Autor: B92

Šarapova u dva seta do četvrtfinala

Ruska teniserka Marija Šarapova plasirala se u četvrtfinale Vimbldona pobjedom nad Zarinom Dijas sa 6:4, 6:4.
Marija Šarapova - Foto: Getty Images
Marija ŠarapovaFoto: Getty Images

Šarapova je uspjela da dobije i četvrti meč na turniru, a da ne izgubi set, iako do sada nije imala ozbiljniju protivnicu.

Njena protivnica u borbi za finale biće Amerikanka Koko Vandevejg koja je napravila malo iznenađenje eliminacijom Lucije Šafaržove, a samim tim ostvarila rezultat karijere.

Šarapova je odlično otvorila susret i vrlo brzo povela sa 5:2, pre nego što je Kazahstanka vratila jedan brejk, ali to nije bilo dovoljno da se izjednači.

Ipak, Zarina je na početku drugog seta stigla do prednosti i držala je do 3:2, kada je uslijedila serija Ruskinje.

Osvojila je četiri od narednih pet gemova što je bilo dovoljno za trijumf poslije nešto više od sat i po vremena igre.