29/07/2015 |  23:09 | Autor: RTRS

Bazel i Salcburg na korak do prolaza

Fudbaleri Rapida iz Beča i Ajaksa odigrali su neriješeno (1:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Holanđani su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Klasena, ali su domaći fudbaleri golom Kajnca početkom drugog poluvremena smanjili na 2:1. Fudbaleri Rapida su od 59. minuta igrali sa igračem manje, što ih nije omelo da dođu do izjednačenja. Za konačnih 1:1 pogodio je Berić u 75. minutu utakmcie.

Drugi austrijski predstavnik Salcburg, slavio je na svom terenu protiv Malmea sa 2:0, a sa prednošću će u goste putovati i fudbaleri Sletika koji su sa 1:0 bili bolji od Karabaga.

Veliki posao večeras je obavio Bazel savladavši u Leh u Poznanju sa 3:1.

Јedina utakmica završena bez golova odigrana je u Helsinkiju, gdje su se sastali domaći HЈK i Astana iz Kazahstana.