01/08/2015 |  18:50 | Autor: RTRS

Borac remizirao sa Veležom u Mostaru

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno 1:1 sa Veležom u Mostaru u utakmici drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U jako dobroj fudbalskoj predstavi poveli su domaći fudbaleri golom Matića, koji je u 57. minutu odlično reagovao na dubinsku loptu i smjestio je u mrežu Ružića. Tim Vlade Јagodića do izjednačenja je stigao pet minuta prije kraja. Savanovićev udarac prema golu Veleža bio je izblokiran, lopta stiže do Tonija Јovića koji joj bez problema pronalazi put do mreže mostarskog tima. Gol Јovića je prvi pogodak koji su "crveno-plavi" postigli na gostovanju kod Veleža još od 2006. godine.

U uzbudljivom finišu susreta, obje ekipe imale su po nekoliko prilika ali rezultat je ostano neprimijenjen.

Identičnim rezultatom završen je i drugi susret koji je počeo u istom terminu između Olimpika i Čelika.

U toku su utakmice Mladost Doboj-Kakanj - Slavija, Drina - Zrinjski i Sloboda - Rudar Prijedor.

Preostale utakmice drugog kola na rasporedu su sutra.