26/08/2015 |  23:24 | Autor: RTRS

LŠ: U grupnoj fazi Mančester, Bajer, Astana i CSKA

Nakon večeras odigranih revanš utakmica plej-ofa Lige šampiona, poznato je još pet učesnika grupne faze elitnog klupskog takmičenja.

Bajer je u Leverkuzenu, nakon poraza u Rimu rezultatom 1:0, slavio rptiv Lacija sa 3:0 i prošao u grupnu fazu Lige šampiona.

CSKA je na svom terenu uspio nadoknaditi zaostatak od jednog gola (1:2) iz prvog meča sa Sportingom, te sa 3:1 u revanšu izboriti prolaz dalje.

Partizan je ostvario pirovu pobjedu u duelu sa ekipom BATE Borisov. Šampion Srbije je nakon poraza rezultatom 1:0 u gostima, savladao bjelorusku ekipu sa 2:1, koja je prošla dalje zahvaljujući golu u gostima.

Fudbaleri Mančester junajteda su poslije pobjede 3:1 na "Old Trafordu", sa 4:0 savladali Briž u gostima. Јunak večerašnjeg trijumfa "Crvenih đavola" bio je Vejn Runi, koji je postigao tri gola.

Astana je nakon 1:0 na svom terenu odigrala neriješeno (1:1) u Nikoziji protiv APOEL-a i prošla u grupnu fazu takmičenja. Kazahstanci su na Kipru gubili od 60. minuta, da bi bivši fudbaler Crvene zvezde i Domžala, Nemanja Maksimović, šest minuta prije kraja meča, postigao gol za 1:1 i prolaz Astane. Podsjećamo, Maksimović je golom u produžetu, donio pobjedu Srbiji u finalu U-20 Svjetskog prvenstva protiv Brazila.

U utorak su plasman u grupnu fazu izorili zagrebački Dinamo, Malme, Valensija, Šahtjor i Makabi.

Poražene ekipe će nastupiti u grupnoj fazi Lige Evrope.