27/08/2015 |  22:23 | Autor: RTRS

Vojvodina bez Lige Evrope

Fudbaleri Vojvodine nisu uspjeli da nadoknade zaostatak od tri gola iz prvog meča sa Viktorijom u Plzenju i plasiraju se u grupnu fazu Lige Evrope.
Ognjen Ožegović (FOTO: glassrpske.com) -
Ognjen Ožegović (FOTO: glassrpske.com)

Tim Zlatomira zagorčića je nakon poraza u Češkoj rezultatom 3:0, večeras poražen i na "Karađorđu" sa 2:0, te je sa ukupnih 0:5 završio svoj evropski put za ovu sezonu.

Igrači Vojvodine su ofranzivno ušli u meč, stvorili nekoliko prilika koje nisu uspjeli realizovati. Najava lošeg ishoda susreta po srpskog predtavnika uslijedila je u 19. minutu, kada je nakon centaršuta loše je reagovao Žakula, zakačio loptu koja je pogodila Igora Đurića i završila u mreži domaćina. Konačan rezultat utakmice postavio je Đuriš na asistenciju Kipica u 62. minutu utakmice.

Vojvodina se sada okreće obavezama u domaćem šampionatu, dok će se češki prvak naći u žrijebu za Ligu Evrope, koji će se održati u petak u Monaku.