29/08/2015 |  20:49 | Autor: RTRS

Srbija pobijedila Sloveniju u posljednjoj provjeri pred EP (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je je nakon produžetka selekciju Slovenije sa 95:88 u prepunoj hali "Borik" u Banjaluci, u posljednoj kontrolnoj utakmici pred start šampionat Evrope.

"Orlovi" su ostvarili osmi trijumf pobjedu na pripremama za EP, uz jedan poraz, a reprezentaciju Slovenije savladali su po drugi put u samo dva dana.

Slovenci su večeras ofanzivno ušli u meč i odbarni Srbije, koja nije bila na prepoznatljivom nivou, pravili velike probleme te prvu dionicu riješili u svoju korist sa 22:15.

Početak druge dionice nije donio promjenu na parketu i Slovenci brzo stižu do 14 poena prednosti. Ipak, izabranici Aleksandra Đorđevića do kraja četvrtine hvataju rezultatski priključak i na odmor odlaze sa četiri poena zaostatka.

Srpski košarkaši su u nastavku zaigrali puno bolje i ubrzo preokrenuli rezultat.

Finiš utakmice donio je veliku neizvjesnost, Zagorac promašio šut za tri poena i pobjedu Slovenije, tako da se otišlo u produžetak, u kojem su "Orlovi" bili smireniji i ostvarili pobjedu u posljednjem meču pred šampionat Starog kontinenta.

Srbiju je do pobjede predvodio Teodosić sa 20 poena, Bjelica je upisao 18, a Raduljica 16 poena. S druge strane, najbolji je bio Јaka Blažič sa 19 koševa.

Podsjećamo, košarkaši Srbije su prije utakmice bili na prijemu kod predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, koji je izabranicima Aleksandra Đorđevića poželio mnogo uspjeha na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Evropsko prvenstvo počinje 5. septembra, a srpski košarkaši istog dana igraju protiv Španije u okviru B grupe, gdje su još Njemačka, Italija, Island i Turska.