30/08/2015 |  08:56 | Autor: Blic

Svjetska liga: Srpske odbajkašice savladale i Dominikansku Republiku

Ženska odbojkaška reprezentacija ostvarila je i petu pobjedu u nizu u Svjetskoj ligi, pošto je u nedjelju savladala Dominikansku Republiku sa 3:0 (25:18, 25:22 i 25:22).
Odbojkašice Srbije (FOTO: sportdc.net) -
Odbojkašice Srbije (FOTO: sportdc.net)

Meč sa državom iz Centralne Amerike trajao je 82 minuta, a u timu Srbije najefikasnije su bile Brankica Mihajlović sa 16 poena, Tijana Bošković sa 12 i Јovana Stevanović sa 10 poena.

Srbija je sjajno otvorila meč, a isto tako ga i završila. Malo problema, zbog opuštanja, bilo je u završnici drugog seta, ali su seniorke Srbije i tada pokazale da su kvalitetnija ekipa.

Bio je to ovo peti trijumf u nizu poslije početnog poraza od Kine, od čega četvrti maksimalnim rezultatom, pa će Srbija sa rezultatom 5-1 dočekati sa Rusijom.

Meč sedmog kola je na programu u ponedjeljak od osam časova, a Rusija je jedina ekipa koja još uvijek nije poražena u Svjetskoj ligi.