06/09/2015 |  16:54 | Autor: RTRS

Bjelica donio pobjedu Srbiji nad Njemačkom

Košarkaši Srbije ostvarili su i drugu pobjedu na šampionatu Evrope.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su u uzbudljivoj utakmici, zahvljaujući poenima Njemanje Bejlice u posljednjim sekundama utakmice, pobijedili Njemačku sa 68:66.

Srpski košarkaši otvorili su utakmicu poenima Bjelice sa linije za slobodna bacanja, te nakon koša Teodosića održavaju prednost do 9:6, kada Nijemci serijom 9-1 stižu do 15:10. Uslijedio je tajm-aut Đorđevića, nakon kojeg su srpski košarkaši, prije svega zahvaljujući odličnom skoku u napadu, preokrenuli rezultat, te prvu dionicu riješili sa 19:18.

U nastavku meča, njemački košarkaši prelaze u vođstvo koje postepeno uvećavaju, te trojkom Novickog stižu do plus sedam (36:29). Međutim, uslijedila je serija "Orlova" od 10-2 za konačan rezultat prvog dijela 39:38.

Njemačka je bolje ušla u treću četvrtinu, odmah prešla u vođstvo, koje održava do posljednja dva minuta, kada Srbija nakon trojke Neodvića stiže do prednosti (48:47). U naizvjesnom finišu trećeg perioda Erceg u posljednjim sekundama pogađa iz teške pozicije za vođstvo "Orlova" 50:48.

Srpski košarkaši poenima Kuzmića i Bogdanovića na početku posljednjih 10 minuta prave plus šest, na šta Nijemci odgovaraju serijom 6-0 za 56:56. Minut prije kraja, Srbija zahvaujući poenima Nedovića ima plus tri (66:63), ali je odmah stigao odgovor Šafarcika, koji trojkom donosi izjednačenje "Pancerima". U junaka susreta pretvorio se Bjelica, koji je sjajnim poenom u posljednje tri sekunde donio drugu pobjedu Srbiji.

Najefikasniji u pobjedi Srbije bio je Bjelica sa 12 poena uz tri asistencije, Bogdanović je upisao devet poena, tri skoka i četiri asistencije, Erceg je takođe ubacio devet poena, kojima je dodao i tri uhvaćene lopte, dok je Teodosić ostvario učinak od osam poena, tri skoka i četiri asistencije.

Za Njemačku Novicki je ostvario "dabl-dabl" učinak sa 15 poena, 10 skokova i tri asistencije, jednak broj poena ubacio je i Plajs, uz sedam skokva, dok su Šafarčik i Šreder ubacili po četiri poena manje.

Sutra je na prvenstvu Evrope dan pauze, a u utorak od 14.30 Srbiju očekuje duel sa Islandom od 14.30, dok će se Nijemci od 17.45 sastati sa Turskom.

U ostalim do sada odigranim utakmicama Belgija je u grupi D bila bolja od Estonije sa 84, Makedonija je u grupi C slavila protiv Holandije sa 78:71, dok je u grupi A Rusija savladala Poljsku sa 82:79.